Leczymy się w Truskawcu

Truskawiec, to przede wszystkim miejsce, do którego zjeżdżają ludzie z całej Europy, aby leczyć się, aby rozwiązać swoje problemy zdrowotne bez kolejek, bez drogich zabiegów, a zastosować proste i sprawdzone metody leczenia od ponad 100 lat. Bogactwem Truskawca, jest moc uzdrowienia, i dlatego ten kierunek wyjazdu powinien znaleźć się w naszym kalendarzu, najlepiej jeszcze w tym roku.


Co oferujemy?

Przede wszystkim pobyty w sanatoriach dla osób starszych, natomiast dla rodzin oferujemy kompleksy sanatoryjne ze SPA, w którym cała rodzina z dziećmi znajdzie wiele atrakcji i spędzi atrakcyjne wczasy czy też wakacje, a także ośrodki ze SPA i zabiegami kosmetycznymi dla kobiet od 18 lat do 99 lat.
Uzdrowisko Truskawiec położone jest na Ukrainie, w południowej części kraju, w obwodzie lwowskim, u podnóża gór Karpackich.


Uzdrowisko Truskawiec - właściwości lecznicze

W uzdrowisku Truskawiec w lecznictwie wykorzystuje się wody mineralne, o właściwościach których można się przekonać podczas kuracji pitnej. Najpopularniejszą z nich jest woda Naftusia bardzo nisko mineralizowana. Poza tym kuracjusze mogą spróbować innych wód, takich jak: Maria, Zofia  - woda chlorkowo - siarczano - sodowa, Bronisława i Józia (nisko mineralizowana).
W lecznictwie wykorzystuje się również występujący tylko tu w Truskawcu ozokeryt, czyli wosk ziemny, to mieszanina węglowodorów parafinowych, prawdziwa skała która pozyskiwana jest z ziemi w pobliżu roponośnych źródeł. Jego właściwością jest to, że bardzo dobrze utrzymuje ciepło, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Przyśpiesza gojenie ran skóry oraz łagodzi bolesne urazy układu ruchu. Leczy wątrobę i trzustkę.